MIDA PEAKSID TEADMA, OLLES SOETANUD PÄRLITEST EHTED

Pärlid on väga tundlikud hapete, leeliste ja liigniiskuse suhtes. Nende sära säilitamiseks tuleks vältida kokkupuudet kosmeetika, juukselaki ja parfüümiga. Seega tuleks ennast ehtida alles peale meigi ning parfüümi pealekandmist. Pärlite läiget võib tuhmistada ka higi. Selle vältimiseks tuleks neid enne karpi tagasipanekut pühkida kuiva pehme lapiga. Mingil juhul ei tohiks pärlikee kokku puutuda veega, mis nõrgestab siidiniiti. Niit võib aja jooksul määrduda või venida. Isegi kui pärliehteid väga sageli ei kanta, oleks soovitatav korra aastas niiti vahetada. Samuti pole pärlitele hea otsene päikesevalgus ja kõrge temperatuur. Pärlid on küll erakordselt tugevad ja põrutuskindlad, kuid teravad esemed võivad neid kriimustada, seetõttu oleks neid parem hoida kodustes tingimustes ehtekarbis. Kui ehete sära hakkab tuhmuma, on mõistlikum pöörduda abi saamiseks spetsialisti poole.

PÄRLIKEEDE PIKKUSED

COLLAR 30–35 cm – tavapäraselt kahe või kolmerealine tihedalt ümber kaela liibuv kee, ideaalne pilkupüüdva V-kaelusega.

CHOKKER 35- 40 cm – klassikalise pikkusega ühekordne kee, sarnane collarile, kuid veidi vabamalt ümber kaela.

PRINCESS 40- 45 cm – kõige levinuma ning populaarseima pikkusega ühekordne kee näeb välja perfektne ja on välja kantav igasuguse riietusega.

MATINEE 50- 60 cm – kee pikkus lisab nii mängulisust kui naiselikkust, sobib ka konservatiivsema stiiliga, olles samas piisavalt elegantne.

OPERA 65-85 cm – luksuslik, piduliku õhtukleidi lahutamatu osa. Kaunis nii ühe-kui kahekordsena.

ROPE 115 cm või pikem – nöörjas pikk pärlikee, mida kantakse ühe-, kahe- või siis isegi kolmekordsena. Sageli kasutatakse varjatud klambreid, mis võimaldavad keed jagada ja lühendada.